При вирішенні купити велосипед в розстрочку чи придбати інший товар таким способом, важливо розуміти, що означає розстрочка, і чим подібна угода відрізняється від кредиту. 

Переваги придбання товару в розстрочку

Головними позитивними факторами, що впливають на вибір платежів рівними частками, є:

  • Відсутність потреби додаткових виплат (відсотків). Це найбільш вагомий аргумент при виборі між кредитом та розстрочкою. Однак у договорі можуть існувати підводні камені у вигляді сплати страховок, комісій для придбання товару.
  • Простота та терміни оформлення угоди. До здійснення угоди залучаються лише дві сторони (продавець та покупець) без участі посередників (банку). Угода складається при пред’явленні паспорта. Оформлення кредиту у фінансовій організації вимагатиме додаткового часу для збору численних паперів та очікування рішення банку.
  • Можливість оформлення розстрочки навіть з поганою кредитною історією. Тоді як банки ретельно перевіряють благонадійність клієнта, магазин може швидко видати товар із розбивкою платежів.
  • Шанс на повернення чи обмін товару. Зазвичай, при виявленні дефектів магазин відразу повертає покупцю внесені кошти.

Недоліки придбання товару в розстрочку

Вигода від оформлення розстрочки є очевидною, проте існують і певні мінуси подібної угоди:

  • Сплата початкового внеску. Продавець вимагає не менше 20-30% вартості майна в якості авансу. А в банку можна отримати споживчий кредит без першого внеску на всю суму. Проте наразі є спеціальні сервіси, що можуть допомогти вам отримати розстрочку без першого внеску.
  • Невеликі терміни виплати. Магазини зазвичай надають розстрочку не більше ніж на рік. Найчастіше від трьох місяців до півроку. Договір банківського кредитування передбачає виплату позики протягом 3-5 років.
  • Приховані додаткові платежі. Це може бути збільшення вартості товару, комісії.

Вибрати кредит чи розстрочку кожен вирішує самостійно, з фінансових можливостей. Для прийняття правильного рішення потрібно до кінця зрозуміти, що означає купити айфон в розстрочку чи придбати інший товар на таких умовах.

Що потрібно знати про розстрочку

У чому відмінність кредиту від розстрочки? Головним чинником є ​​спосіб юридичного оформлення договору. У разі розбивки платежу на рівні частки у підписанні угоди беруть участь дві сторони – продавець та покупець. Багато хто схиляється до такого виду виплат, орієнтуючись на відсутність відсотків за користування кредитом банку. Проте справжня розстрочка із поетапним погашенням платежів трапляється досить рідко. Магазин може запропонувати акції за повною вартістю з оплатою частинами. Таким чином, замість того, щоб придбати продукцію на знижках, покупець виплачуватиме повну вартість.

Крім того, часто при оформленні розстрочки повноваження передаються банку, який оформлює той самий кредит, нехай і під невеликий відсоток. Проте купити диван в розстрочку все ще вигідніше ніж користуватися кредитними коштами.

Як зрозуміти: це кредит чи розстрочка

Багато банків, прагнучи збільшити оборот кредитних коштів, домовляються з продавцем про оформлення кредитів для покупців. Схема проста: магазин надає товари зі знижками та одночасним оформленням вигідних кредитів банку. Надалі запропонована знижка компенсується виплатою відсотків.

Пошук вигіднішого рішення призводить покупця до придбання товару у розстрочку. Однак і тут можна зіткнутися з тим самим кредитом. При укладанні угоди слід звернути увагу на такі моменти:

  • якщо продавець пропонує оформити кредитну картку, то в угоді бере участь третя сторона – банк;
  • пропозиція про збільшення термінів розстрочки неминуче призведе до укладання кредитного договору.

Отже, розстрочка – це угода лише між покупцем та продавцем. А вартість товару не змінюється з його придбання клієнтом, до договору не вноситься жодних сторонніх платежів – комісій, відсотків тощо. Тому якщо ви вирішили купити ліжко в розстрочку, то варто уважно проаналізувати договір та умови, на які ви погоджуєтесь. 

Що вибрати: кредит чи розстрочку?

Не можна чітко відповісти на запитання «Що краще: розстрочка чи кредит?» Річ у тім, що кожен продукт хороший у певних ситуаціях. Якщо ви хочете купити щось конкретне у певному магазині, то краще вибирати оплату частинами. Так можна уникнути переплати за відсоткову ставку, тривале оформлення та одноразову велику виплату із власного бюджету. Наприклад, ви можете купити пральну машину в розстрочку. Миттєва розстрочка у цій ситуації стане оптимальним варіантом.

Якщо з вибором ви ще не визначились, краще зупинитись на кредиті. Так можна отримати ширший асортимент товарів та магазинів. Адже не кожна торгова точка погодиться на оплату частинами. Крім того, кредит корисний, якщо потрібно сплатити одразу кілька товарів.